Hoya Kerrii (outer variegated) Hoja
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 02130523
Opis
Hoya Kerrii variegata - rozpoznawalna odmiana o grubych, sercowatych liściach z jasnym, kremowo-żółtym obrzeżeniem i zielonym środkiem. Kontrastowe wybarwienie sprawia, że roślina wygląda jak żywa dekoracja, a jej liście mają niemal porcelanową strukturę. Pędy są sztywne i z czasem wydłużają się, tworząc efektowne, pnące przyrosty.
Najlepiej rośnie w bardzo jasnym miejscu z dużą ilością rozproszonego światła. Ze względu na zmniejszoną ilość chlorofilu w jasnych partiach liści wymaga lepszego doświetlenia niż forma całkowicie zielona. Podłoże powinno być lekkie i przewiewne, a podlewanie umiarkowane, z wyraźnym przesychaniem między kolejnymi dawkami wody. Zbyt częste podlewanie może prowadzić do gnicia korzeni, dlatego stabilna, ale oszczędna pielęgnacja jest kluczem do sukcesu.
Ciekawostką jest to, że Hoya kerrii często sprzedawana jest jako pojedynczy, ukorzeniony liść w kształcie serca, szczególnie w okresie walentynkowym. Taki liść może przez długi czas pozostawać w dobrej kondycji, jednak bez fragmentu pędu z węzłem najczęściej nie wytworzy nowych przyrostów.
WAŻNE: po otrzymaniu paczki z rośliną, trzeba wstrzymać się ok 2 godzin z rozpakowaniem. Natychmiastowe otworzenie może skutkować szokiem termicznym.
WAŻNE: paczki z roślinami nadajemy od poniedziałku do czwartku. Wszystko po to, aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynie kurierskim.
WAŻNE: osłonki ozdobne nie są elementem oferty. Rośliny wysyłane będą w doniczkach produkcyjnych/technicznych.
WAŻNE: Fotografujemy rośliny zaraz po dostawie. Zdjęcia roślin są autentyczne, ale każda roślina może się troszkę różnić - choćby stopniem ubarwienia
WAŻNE: w okresach zimnych do przesyłek dodajemy ogrzewacze, które dostarczają roślinie ciepło w czasie przesyłki
| Średnica doniczki: | 12 cm |
| Wysokość rośliny z doniczką: | 15 cm |
| Bezpieczne dla zwierząt: | NIE |
| Stanowisko: | Jasne i ciepłe (bez bezpośredniego słońca) |
| Podłoże: | BIGOS |
| Podlewanie: | pomiędzy podlewaniem ziemia musi przeschnąć ale nie całkowicie |
| Zraszanie: | Nie |
| Temperatura: | Pokojowa |
| Nawożenie: | Kwiecień-sierpień , nawóz do roślin zielonych |
Każda roślina posiada paszport.
Nasz numer w rejestrze podmiotów profesjonalnych PL-12/61/14173