Szkodniki roślin doniczkowych 4
Szkodniki roślin doniczkowych

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym w uprawie roślin doniczkowych jest ochrona przed szkodnikami. Problem ten jeszcze częściej występuje w przypadku upraw ogrodowych. W artykule zapoznajemy Was z najczęściej występującymi szkodnikami i podpowiadamy, jak z nimi walczyć.

czytaj całość »
Choroby roślin doniczkowych 2
Choroby roślin doniczkowych

Przebarwienia, plamy na liściach, opadanie kwiatów lub więdnięcie - to objawy chorób roślin doniczkowych. Ich pojawienie się najczęściej jest efektem niewłaściwej pielęgnacji. W naszym indeksie najczęściej występujących chorób znajdziecie ich opis i zalecane sposoby leczenia rośliny.

czytaj całość »
Jak chronić rośliny przed kotem? Jak bronić kota przed roślinami? 69
koty

Wielu czytelnikom może wydawać się, że tytuł tego artykułu zawiera sprzeczność. Wcale tak nie jest. Osoby, które mają doświadczenie w opiece nad kotem potwierdzą, że największe utrapienie to niszczenie przez futrzaka zawartości doniczek z roślinami i kwiatkami. Jeszcze większym jednak nieszczęściem jest choroba podopiecznego spowodowana podgryzaniem roślin, które zdecydowanie nie powinny znaleźć się w jego menu.

Jak ochronić przed kotem parapetowe uprawy i co zrobić, by nasz ulubieniec w czasie zabawy nie musiał ryzykować swoim zdrowiem i życiem?
Przeczytajcie.

czytaj całość »
WSZYSTKO CO CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ O CHROBOTKU RENIFEROWYM 1
WSZYSTKO CO CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ O CHROBOTKU RENIFEROWYM

Chrobotek reniferowy jest jednym z powszechnie występujących gatunków porostów, które spotkać można w strefie tundry, gdzie stanowią pokarm dla reniferów. Od tych sympatycznych, w naszym regionie geograficznym egzotycznych przeżuwaczy wzięła się jego nazwa. Chrobotek w Polsce to porost chroniony, dlatego importujemy go ze Skandynawii. Ma postać niewielkiego krzaczka o wysokości do 10 cm, o barwie szarej bądź kremowej i - choć wygląda jak roślinka z gatunku iglastych - jest bardzo miękki w dotyku, przypominając swoją strukturą gąbkę. W niniejszym artykule odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych przez naszych Klientów pytań.

czytaj całość »
DLACZEGO POWINNIŚMY DBAĆ O ODPOWIEDNIĄ WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W NASZYM DOMU? 2
DLACZEGO POWINNIŚMY DBAĆ O ODPOWIEDNIĄ WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W NASZYM DOMU?

Poziom wilgotności powietrza w Twoim domu ma duże znaczenie dla zdrowia domowników i stanu technicznego budynku. Nadmierna  jej wartość sprzyja rozwojowi pleśni, utrzymywaniu się w powietrzu alergenów oraz powodować może szereg problemów zdrowotnych. Zbyt niska wilgotność również wpływa niekorzystne na nasz organizm. W pierwszym i drugim przypadku po pewnym czasie dochodzi również do niszczenia struktury budynku. Poniżej dowiesz się:

  • czym jest wilgotność względna,
  • jakie są skutki zbyt niskiej lub zbyt wysokiej wilgotności oraz
  • jak utrzymać prawidłową wilgotność w domu.

 

czytaj całość »
Jak dbać o mchy? 9
Jak dbać o mchy?

W tekście udzielamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w naszej skrzynce pocztowej pytania dotyczące oferowanych przez nas zielonych kompozycji. Dla ułatwienia skoncentrowaliśmy się na chrobotku reniferowym, ale wszystkie uwagi dotyczą również mchów i roślin, które stosujemy w naszych produktach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl