Szkodniki roślin doniczkowych 5
Szkodniki roślin doniczkowych

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym w uprawie roślin doniczkowych jest ochrona przed szkodnikami. Problem ten jeszcze częściej występuje w przypadku upraw ogrodowych. W artykule zapoznajemy Was z najczęściej występującymi szkodnikami i podpowiadamy, jak z nimi walczyć.

czytaj całość »
Choroby roślin doniczkowych 3
Choroby roślin doniczkowych

Przebarwienia, plamy na liściach, opadanie kwiatów lub więdnięcie - to objawy chorób roślin doniczkowych. Ich pojawienie się najczęściej jest efektem niewłaściwej pielęgnacji. W naszym indeksie najczęściej występujących chorób znajdziecie ich opis i zalecane sposoby leczenia rośliny.

czytaj całość »
Jak chronić rośliny przed kotem? Jak bronić kota przed roślinami? 0
koty

Wielu czytelnikom może wydawać się, że tytuł tego artykułu zawiera sprzeczność. Wcale tak nie jest. Osoby, które mają doświadczenie w opiece nad kotem potwierdzą, że największe utrapienie to niszczenie przez futrzaka zawartości doniczek z roślinami i kwiatkami. Jeszcze większym jednak nieszczęściem jest choroba podopiecznego spowodowana podgryzaniem roślin, które zdecydowanie nie powinny znaleźć się w jego menu.

Jak ochronić przed kotem parapetowe uprawy i co zrobić, by nasz ulubieniec w czasie zabawy nie musiał ryzykować swoim zdrowiem i życiem?
Przeczytajcie.

czytaj całość »
WSZYSTKO CO CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ O CHROBOTKU RENIFEROWYM 1
WSZYSTKO CO CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ O CHROBOTKU RENIFEROWYM

Chrobotek reniferowy jest jednym z powszechnie występujących gatunków porostów, które spotkać można w strefie tundry, gdzie stanowią pokarm dla reniferów. Od tych sympatycznych, w naszym regionie geograficznym egzotycznych przeżuwaczy wzięła się jego nazwa. Chrobotek w Polsce to porost chroniony, dlatego importujemy go ze Skandynawii. Ma postać niewielkiego krzaczka o wysokości do 10 cm, o barwie szarej bądź kremowej i - choć wygląda jak roślinka z gatunku iglastych - jest bardzo miękki w dotyku, przypominając swoją strukturą gąbkę. W niniejszym artykule odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych przez naszych Klientów pytań.

czytaj całość »
DLACZEGO POWINNIŚMY DBAĆ O ODPOWIEDNIĄ WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W NASZYM DOMU? 2
DLACZEGO POWINNIŚMY DBAĆ O ODPOWIEDNIĄ WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W NASZYM DOMU?

Poziom wilgotności powietrza w Twoim domu ma duże znaczenie dla zdrowia domowników i stanu technicznego budynku. Nadmierna  jej wartość sprzyja rozwojowi pleśni, utrzymywaniu się w powietrzu alergenów oraz powodować może szereg problemów zdrowotnych. Zbyt niska wilgotność również wpływa niekorzystne na nasz organizm. W pierwszym i drugim przypadku po pewnym czasie dochodzi również do niszczenia struktury budynku. Poniżej dowiesz się:

  • czym jest wilgotność względna,
  • jakie są skutki zbyt niskiej lub zbyt wysokiej wilgotności oraz
  • jak utrzymać prawidłową wilgotność w domu.

 

czytaj całość »
Jak dbać o mchy? 0
Jak dbać o mchy?

W tekście udzielamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w naszej skrzynce pocztowej pytania dotyczące oferowanych przez nas zielonych kompozycji. Dla ułatwienia skoncentrowaliśmy się na chrobotku reniferowym, ale wszystkie uwagi dotyczą również mchów i roślin, które stosujemy w naszych produktach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl