Hoya macrophylla Borneo Hoja
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 1428
Opis
Hoya macrophylla Borneo - to spektakularna odmiana hoi, która wyróżnia się dużymi, skórzastymi liśćmi o intensywnie zielonej barwie i wyraźnym, kontrastowym unerwieniu. Ich brzegi często mają delikatnie jaśniejsze lub różowawe akcenty, co dodaje roślinie jeszcze większej atrakcyjności. Dzięki pnącemu pokrojowi najlepiej prezentuje się prowadzona na podporach lub w wiszących doniczkach, gdzie jej długie pędy mogą swobodnie się rozwijać.
Preferuje jasne, rozproszone światło, które podkreśla jej unikalne ubarwienie i sprzyja kwitnieniu. Jej kwiaty są drobne, kremowo-różowe, zebrane w gęste baldachy, a ich słodki zapach przyciąga uwagę. Roślina najlepiej rośnie w lekkim, przepuszczalnym podłożu i wymaga umiarkowanego podlewania, z krótkim przesuszeniem między kolejnymi dawkami wody.
Ciekawostką jest to, że Hoya macrophylla Borneo może zmieniać kolor brzegów liści w zależności od warunków świetlnych – im więcej światła, tym bardziej różowe lub czerwonawe stają się ich krawędzie, co sprawia, że roślina wygląda jeszcze bardziej efektownie.
WAŻNE: po otrzymaniu paczki z rośliną, trzeba wstrzymać się ok 2 godzin z rozpakowaniem. Natychmiastowe otworzenie może skutkować szokiem termicznym.
WAŻNE: paczki z roślinami nadajemy od poniedziałku do czwartku. Wszystko po to, aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynie kurierskim.
WAŻNE: osłonki ozdobne nie są elementem oferty. Rośliny wysyłane będą w doniczkach produkcyjnych/technicznych.
WAŻNE: Fotografujemy rośliny zaraz po dostawie. Zdjęcia roślin są autentyczne, ale każda roślina może się troszkę różnić - choćby stopniem ubarwienia
WAŻNE: w okresach zimnych do przesyłek dodajemy ogrzewacze, które dostarczają roślinie ciepło w czasie przesyłki
| Średnica doniczki: | 10,5 cm |
| Wysokość rośliny z doniczką: | 10 cm |
| Bezpieczne dla zwierząt: | NIE |
| Stanowisko: | Jasne i ciepłe (bez bezpośredniego słońca) |
| Podłoże: | BIGOS |
| Podlewanie: | pomiędzy podlewaniem ziemia musi przeschnąć ale nie całkowicie |
| Zraszanie: | Nie |
| Temperatura: | Pokojowa |
| Nawożenie: | Kwiecień-sierpień , nawóz do roślin zielonych |
Każda roślina posiada paszport.
Nasz numer w rejestrze podmiotów profesjonalnych PL-12/61/14173