Rhipsalis Agudoensis d 12 cm
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 0423164858
Opis
Rhipsalis Agudoensis
rzadko spotykany, epifityczny kaktus pochodzący z wilgotnych lasów tropikalnych Brazylii. Charakteryzuje się cienkimi, nitkowatymi pędami, które tworzą gęste, przewieszające się kaskady, nadając roślinie delikatny i lekko eteryczny wygląd. Dzięki swojej naturalnej zdolności do rośnięcia na drzewach, Rhipsalis agudoensis doskonale sprawdza się w wiszących donicach, gdzie jego zwisające pędy mogą swobodnie się rozwijać. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, tolerująca półcień i dobrze znosząca warunki panujące w mieszkaniach, o ile zapewni się jej lekko wilgotne podłoże i unika przelewania.
Ciekawostką jest, że Rhipsalis agudoensis, podobnie jak inne gatunki z rodzaju Rhipsalis, jest jednym z nielicznych kaktusów występujących naturalnie poza kontynentem amerykańskim – niektóre jego krewniaki rosną także w Afryce i na Madagaskarze. To czyni ten rodzaj kaktusów wyjątkowym na tle całej rodziny, która niemal wyłącznie ogranicza się do Nowego Świata.
WAŻNE: po otrzymaniu paczki z rośliną, trzeba wstrzymać się ok 2 godzin z rozpakowaniem. Natychmiastowe otworzenie może skutkować szokiem termicznym.
WAŻNE: paczki z roślinami nadajemy od poniedziałku do czwartku. Wszystko po to, aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynie kurierskim.
WAŻNE: osłonki ozdobne nie są elementem oferty. Rośliny wysyłane będą w doniczkach produkcyjnych/technicznych.
WAŻNE: Fotografujemy rośliny zaraz po dostawie. Zdjęcia roślin są autentyczne, ale każda roślina może się troszkę różnić - choćby stopniem ubarwienia
WAŻNE: w okresach zimnych do przesyłek dodajemy ogrzewacze, które dostarczają roślinie ciepło w czasie przesyłki
| Średnica doniczki: | 12 cm |
| Wysokość rośliny z doniczką: | 20 cm |
| Bezpieczne dla zwierząt: | Tak |
| Stanowisko: | Jasne i ciepłe (bez bezpośredniego słońca) |
| Podłoże: | Do kaktusów i sukulentów |
| Podlewanie: | Umiarkowane - ale pozwalamy podłoży przeschnąć między podlewaniami |
| Zraszanie: | Niekoniecznie |
| Temperatura: | Pokojowa |
| Nawożenie: | Kwiecień-sierpień , nawóz do kaktusów i sukulentów |
Każda roślina posiada paszport
Nasz numer w rejestrze podmiotów profesjonalnych PL-12/61/14173